HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Tjeter gol i Gjasules ne Bullgari per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 27 Tetor 2013 20:55   pdfShtypEmail

Jürgen GjasulaJurgen Gjasula ka shenuar nje gol te rendesishem per skuadren e Liteksit. Shqiptari qe luan per skuadren bullgare se bashku me Armando Vajushin kane lene shenje ne nje tjeter ndeshje te fituar qe i mban ata ne krye te klasifikimit ne Bullgari. Per Gjasulen, kjo rrjete ishte e katerta sezonale ne nje vit qe po shkon per mrekulli si per te ashtu dhe per shkodranin qe luan ne sulm. Liteks Lovech ka fituar ne transferten e Neftohimik me rezultatin 0-2.


busy
komente