HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 06 Mars 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Sadiku nje tjeter gol ne Zvicer
nga AlbaniaSoccer   E diel, 03 Nentor 2013 22:56   pdfShtypEmail

Armando-Sadiku.Tifozi.info Armando Sadiku ka shenuar serish nje tjeter gol ne Zvicer. Sulmuesi shqiptar eshte bere protagonist per skuadren e Luganos ne fitoren e arritur me veshtiresi. Sadiku ka shenuar golin e pare dhe ka dhuruar pasimi e arte ne golin e dyte te shenuar. Lugano ka fituar 2-1 me Wohlen dhe tani synon te rifitoje terren ne tabelen e klasifikimit. Sadiku po shenon rregullisht ne Zvicer e tani transferimi i tij e nje skuader me te mire duket te jete i afert. St Gallen interesohet per sherbimet e shqiptarit por akoma nuk ka zhvillime konkrete.


busy
komente