HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ De Biazi i sygjeron Juventusit emrin e Roshit
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Nentor 2013 23:24   pdfShtypEmail

odise roshiOdise Roshi eshte emri me i ri qe eshte sygjeruar nga trainer italian i Shqiperise, Xhani De Biazi. Mesfushori me tipare sulmuese eshte nje lojtar qe i eshte keshilluar drejtuesve te Juventusit. Mediat italiane e kane zbuluar nje lajm te tille. Roshi prej dy sezonesh eshte ne Gjermani por ne janar ai deshiron te largohet per nje aveture te re. “Roshi eshte nje lojtar I ri, 22 vjecar me potencial dhe ai mund ti sherbeje Juventusit. Ne janar ai mund te kerkoje nje aventure te re. Nuk i dihet”, ka deklaruar De Biazi per mediat italiane.


busy
komente