HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Debuton Etrit Berisha ne fitoren e Lazios
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 07 Nentor 2013 23:33   pdfShtypEmail

etrit berishaDerbin e shqiptareve ne Europa League e kane fituar Etrit Berisha dhe Lorik Cana. Perballe kane patur Isli Hidin por 33 vjecari nuk ka luajtur dot per Apollon Limasol. Ndryshe eshte diskutimi per Etritin qe ka mundur te luaj per here te pare me skuadren italiane. Perkrah tij ne fushe ka qene edhe Lorik Cana dhe ne fund Lazio ka fituar takimin. Tre shqiptaret e tjere qe jane ne Europe me skuadrat e tyre nuk kane luajtur. Cernemorets Odesa ka barazuar me Ludogorets ne Bullgari por as Bakaj dhe as Vangjeli nuk kane qene te grumbulluar. PAOK ka barazuar me Macabi Haifan por as Kace nuk ka qene pjese e skuadres greke ne kete ndeshje.


busy
komente