HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vajushi e Gjasula cmendin bullgaret, kater gola per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 22:41   pdfShtypEmail

armando-vajushi-dhe-gjasulaArmando Vajushi dhe Jurgen Gjasula kane cmendur bullgaret. Kater gola i kane shenuar ata ne fitoren 6-2 qe skuadra e Liteksit ka marre ne shtepi duke qendruar ne vendin e pare bashke me Ludogorets. Dopiete e Vajushit dhe dopiete edhe per Gjasulen. Ne Bullgari jane cmendur per dy lojtaret shqiptare qe po bejne me te miren per ti dhene titullin e munguar Liteksit. Vajushi ka shenuar dy supergola ndersa Gjasula ka qene jo vetem autor i nje dopiete por dhe regjizor i fitores spektakolare qe bullgaret e Liteksit kane marre.


busy
komente