HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Dallku gjen golin ne Ukraine
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Nentor 2013 22:44   pdfShtypEmail

armend dallkuArmend Dallku ka shenuar golin e pare sezonal ne Ukraine me skuadren e tij. Mbrojtesi shqiptar i ka dhuruar skuadres se tij nje pike te cmuar ne barazimin 2-2 qe Vorskla Poltava ka marre ndaj Karpaty. Dallku shijoi suksesin e pare personal ne kete kampionat duke harruar me golin edhe mos grumbullimin nga Xhani De Biazi per miqesoren qe Shqiperia do te luaje ndaj Bjellorusise.


busy
komente