HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Grumbullimi nis diten e hene
nga AlbaniaSoccer   E diel, 10 Nentor 2013 07:12   pdfShtypEmail

Debiazzi stervitjeGrumbullimi i Kombëtares shqiptare për ndeshjen miqësore Shqipëri-Bjellorusi, e cila do të luhet më 15 nëntor, ora 18:00 (ora jonë lokale) në stadiumin “Akdeniz University Stadium” të Antalias, do të nisë më datë 11 nëntor. Lajmi bëhet i ditur nga Federata Shqiptare e Futbollit. Që të gjithë lojtarët, përfshi këtu edhe stafin teknik, do të udhëtojnë nga vendet e tyre direkt në Turqi, pra nuk do ketë një pikë takimi në Shqipëri dhe më pas udhëtim drejt Antalias. Aty skuadra jonë do të qëndrojë deri më 16 nëntor. Lojtari i fundit që do t’i bashkëngjitet skuadrës pritet të jetë Armando Sadiku, pasi Lugano e tij luan të hënën në mbrëmje ndaj Vil të Gjelbërim Taipit. Ndërkohë, pritet që De Biazi te lere jashtë skuadre mesfushori Ergys Kaçe i cili mund ti bashkohet U-21 per dy takimet qe do te luhen duke filluar qe javen e ardshme


busy
komente