HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Cana ne formacionin e lojtareve me te dhunshem ne Europe
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Nentor 2013 22:14   pdfShtypEmail

LorikCanaSSLaziovGetafeCFPreSeasonmQOoXP o6nmlLorik Cana, Zllatan Ibrahimovic, Pepe dhe tete lojtare te tjere jane perzgjedhur si lojtaret qe friksojne te gjithe kundershtaret ne fushe. Nje reviste prestigjoze gjermane pasi ka bere nje studim ka arritur ne konkluzione duke zgjedhur 11 lojtaret me te dhunshem ne Europe. Kapiteni i Kombetares Shqiptare eshte ne kete liste lojtaresh. Ky formacion tremb te gjithe kundershtaret te cilet duhen te ruhen nga nderhyrjet e tyre. Cana vetem dy jave me pare beri nje nderhyrje brutale ndaj Maro Balotelit ne Serine A nderkohe qe edhe me pare nuk i ka kursyer veprimet e tilla.


busy
komente