HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Regjim kazerme ne Turqi per kuqezinjte
nga AlbaniaSoccer   E martë, 12 Nentor 2013 22:24   pdfShtypEmail

de biasiXhani De Biazi vazhdon pergatitjet me skuadren kuqezi ne Antalia. Pasi i ka grumbulluar te gjithe ne resortin ku do te qendrojne per disa dite, De Biazi i ka kerkuar futbollisteve te tregohen profesioniste me regjimin e perditshem. Ne miqesoren me Bjellorusine qe do te luhet te premten, tekniku Italian po mendon te beje disa eksperimente ne mbrojtje pasi mungon Loret Sadiku dhe Mergim Mavraj ndersa pjesa tjeter e skuadres pritet te jete e ngjashme me ndeshjet e fundit. Deri te premten kuqezinjte do te kene mundesi te tregojne formen e tyre me te mire per te bindur italinin qe akoma nuk ka vendosur per formacionin. Gjate ketyre diteve ne Turqi, Shqiperia e De Biazit do te jete e izoluar nga te gjithe te interesuarit ndersa lojtaret do te qendrojne te mbyllur ne dhoma e do te ushqehen me orar pa patur te drejte te bejne jete nate apo te abuzojne.


busy
komente