HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ FSHF e “harron”, Sunderland jep 300 mije euro per shqiptarin
nga AlbaniaSoccer   E diel, 17 Nentor 2013 22:57   pdfShtypEmail

valmir berishaFSHF edhe pse e ka mesuar se Valmir Berisha ka shenuar 7 gola ne boterorin e 17-vjecareve, ende nuk ka bere asnje percapje per ta bindur te lere Suedine e ti bashkohet kuqezinjve. Nese ne Shqiperi nuk bejne ate qe duhet, nje Angli e tere eshte vene ne ndjekje te Valmir Berishes. Sulmuesi me origjine shqiptare, i cili u shpall golashenuesi me i mire i Boterorit te 17-vjecareve me fanellen e Suedise, ka terhequr vemendjen e shume klubeve te Premier League, se fundmi te Sunderland. Menaxheri i “Maceve te zeza” sic njihet ndryshe ekipi, Roberto De Fanti ka shenjestruar pikerisht 17-vjecarin qe aktivizohet te skuadra e 19-vjecareve te Halmstad, madje i ka bere dhe nje oferte prej 300 mije Eurosh klubit te tij, duke dashur te perfitoje nga fakti qe kartoni i sulmuesit eshte ende i lire. Megjithate per Berishen nuk eshte vetem Sunderland qe interesohet ne Angli, pasi dhe Liverpool e Tottenham kerkojne te sigurojne sherbimet e nje lojtari qe cilesohet si nje nder talentet e ardhshme te futbollit boteror.


busy
komente