HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Mediat italiane dergojne Mavrajn te Lazio
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Nentor 2013 22:16   pdfShtypEmail

mergim mavrajMergim Mavraj dhe Lazio jane shume prane. Ky eshte lajmi qe ben te ditur gazeta me e madhe sportive italiane “Corriere dello Sport”. Drejtori sportiv Igli Tare eshte njeriu qe po negocion per te sjelle per mbrojtjen e te kalterve lojtarin shqiptar qe luan ne Bundesligen e Dyte gjermane me Greuther Furthin. Vlera e kartonit te Mavraj vleresohet deri ne 2 milione euro dhe kjo eshte arsyeja pse po negociohet per ta reduktuar sa me teper ate. Ne janar, Mavraj pritet te luaj perkrah Canes ne qender te mbrojtjes se Lazios. Ne Itali besojne se Tare do ta realizoj kete operacion qe e ka nisur prej nje viti. Me afrimin e tij tek te kaltrit numri i lojtareve shqiptare me Canen dhe Berishen ne porte pritet te shkoj ne tre.


busy
komente