HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Janari nxjerr Ujkanin ne merkato
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Nentor 2013 23:22   pdfShtypEmail

sajmir ujkaniSaimir Ujkani po kalon nje moment te veshtire ne karriere.Palermo e ka mbajtur ne skuader portierin shqiptar por per te nuk ka patur vend ne formacion. Ujkani ka humbur shume nga forma e pak viteve me pare dhe duke mos luajtur asnje minute tani ka humbur zyrtarisht edhe skuadren kombetare. De Biazi e ka harruar jo pa qellim ne ndeshjen miqesore me Bjellorusine por kur e ka telefonuar per te folur me te, i ka kerkuar te nxitoj per te gjetur nje skuader. Janari pritet te nxjerre ne treg portierin 25 vjecar. Disa skuadra italiane te Serise B jane te gatshme ta marrin per ti ofruar nje vend titullari. Burime prane Saimirit per “albaniasoccer.com” kane treguar kete dialog qe ai ka bere me Xhani De Biazin para ndeshjes miqesore qe Shqiperia barazoi me Bjellorusine ne Antalia.


busy
komente