HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sulejman Starova: Situata e Kombetares eshte alarmante
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 18 Nentor 2013 23:30   pdfShtypEmail

sulejman starovaSulejman Starova, nje nga trajneret me te mire ne Shqiperi e ka cilesuar si alarmante situaten tek skuadra kombetare. Lojtaret kuqezi, loja dhe trajneri De Biazi ne analizen e tij nuk bindin aspak. Barazimi me Bjellorusine ishte i shemtuar. Alarmi vjen nga mos analiza qe drejtuesit e FSHF-se harrojne te bejne per te. “De Biazi nuk po punon ashtu si te gjithe kishim pritur. Situata e kesaj skuadre eshte alarmante. Lojtaret reklamohen me shume buje, pritet shume dhe ne fund nuk ka asgje nga cfare premtohet. Mbas humbjeve dhe rezultateve negative askush nuk ben analize per menyren se si u mor ai rezultat. Ketu eshte alarmi. Federata duhet nderhyj. Trajneri duhet te kete objektiva dhe te japi llogari kur gjerat nuk shkojne mire”, ka deklaruar Sulejman Starova.


busy
komente