HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Vajushi e Gjasula shenojne tre gola per Liteksin
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Nentor 2013 15:50   pdfShtypEmail

Jürgen GjasulaNuk kane ndermend te ndalen ne Bullgari. Armando Vajushi dhe Jurgen Gjasula po i bejne te gjithe te cmenden me paraqitjet e tyre. Sulmuesi shkodran ka shenuar nje gol spektakolar nga 30 metra ne ndeshjen qe Liteksi ka fituar ne Kupen e Bullgarise me rezultatin 6-0 perballe skuadres Sozopol. Shqiptari tjeter Jurgen Gjasula ka shenuar nje dopiete ne kete goleade dhe ka marre vleresime maksimale nga trajneri. Te dy shqiptaret qe luajne per Liteksin po luajne dhe shenojne rregullisht ne Bullgari dhe kjo ka bere shume klube europiane te jene te gatshme per te paguar shume per ta.


busy
komente