HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Demtohet Sorrentino, Ujkani titullar
nga AlbaniaSoccer   E martë, 19 Nentor 2013 22:01   pdfShtypEmail

sajmir ujkaniSajmir Ujkani do te rikthehet titullar. Rastesia e ka bere qe Sorrentino te demtohet dhe portieri shqiptar te rimarre vendin qe humbi sezonin e kaluar. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane, si dhe gjen konfirmim nga portieri i Palermos, Stefano Sorrentino. Ne ndeshjen me Rexhinen ai pesoi nje demtim muscular dhe tani i duhet te mbylle para kohe pjesen e pare te sezonit. Per Ujkanin kjo eshte nje mundesi e arte per te bindur trajnerin dhe te gjithe ata qe e ndjekin qe ne janar te vleje me teper dhe nese do te jete ne skuader te gjej nje ekip me te mire per te luajtur rregullisht. Ujkani prej muajsh ishte harruar ne stol dhe kjo e beri qe te humbiste kombetaren e De Biazit.


busy
komente