HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Liteks kerkon Enis Gavazajn
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 20 Nentor 2013 13:29   pdfShtypEmail

enisgzavajLiteksi ku luajne Armando Vajushi dhe Jurgen Gjasula eshte vene ne ndjekje te nje tjeter lojtari kuqezi. Talenti nga Prishtina Enis Gavazaj eshte objektivi per skuadren bullgare. Janari mund te sjelle shume shpejt largimin e talentit kosovar nga vendlindja. Liteksi po e ndjek prej disa kohesh futbollistin qe ka shkelqyer tek skuadra perfaqesuese e 19 vjecareve kuqezi. Ne janar ai pritet te shtoje kolonine shqiptare tek skuadra bullgare qe kete sezon garon per titull.


busy
komente