HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi/ Berisha shenon golin e pare ne kampionat
nga AlbaniaSoccer   E premte, 22 Nentor 2013 14:35   pdfShtypEmail

besart berishaBesart Berisha ka shenuar golin e pare ne kampionatin australian. Sulmuesi shqiptar nuk kishte mundur ta bente dicka te tille, por me ne fund ja ka dal. Berisha realizoi golin e pare ne fitoren e Brisbrane, ne ndeshjen qe u mbyll me rezultatin 3-1. Berisha prej dy sezonesh eshte nje nga me te miret ne Australi dhe skuadra e Sydneit ku luan Alexandro Del Piero eshte vene ne ndjekje te tij. Sulmuesi shqiptar do te kishte bere vertete shume pune skuadres perfaqesuese por distanca e larget e kampionatit ku ai luan e ben te pamundur ardhjen e tij ne Shqiperi.


busy
komente