HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Sunderland barazon, Cana 90’ pa u ndeshkuar
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 26 Dhjetor 2009 23:45   pdfShtypEmail

cana_deco_broken_hand_sunderland-chelsea-1_3Skuadra e Sunderland ka arritur te marre nje barazim 1-1  ne perballjen me Evertonin. Skuadra e kapitenit Cana do te kalonte e para ne avantazh ne minuten e 17-te, me Bent. Miqte do te arrinin te barazonin vetem ne minuten e 85-se, me ane te Fellainit. Lorik Cana eshte aktivizuar per 90-te, minuta dhe nuk eshte ndeshkuar me karton te verdh sic ka ndodhur ne shumicen e ndeshjeve te meparshme. Me kete pike te fituar skuadra e Sunderland ngjitet ne kuoten e 22-pikeve dhe renditet ne vendin e 10-te, ne Premier League.

Kel Naraci


busy
komente