HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ukraine/ Odesa fiton "derbin" e Shqiptareve
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 23 Nentor 2013 22:42   pdfShtypEmail

bakaj vangjeliOdesa ka fituar si mysafire takimin me Vorksla ne Poltava. I vetmi shqiptar i aktivizuar ne kete takim ishte mbrojtesi Armend Dallku, i cili luajti si titullar gjate gjithe lojes dhe u ndeshkua me karton te verdhe ne minuten e 67-te. As Vangjeli dhe as Bakaj nuk ishin as ne stol terezervave per Odesen qe me kete fitore u ngjit ne vendin e dyte me 35 pike pas 17 ndeshjeve duke kaluar Metalist qe ka dy ndeshje me pak.


busy
komente