HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Shenon dhe asiston Sadiku ne fitore
nga AlbaniaSoccer   E diel, 24 Nentor 2013 21:59   pdfShtypEmail

armando sadikuSulmuesi shqiptar, Armando Sadiku ka shenua golin e pare per skuadren e tij Lugano ne fitoren 3-1 ne fushen e Chiasso. Sadiku shenoi qe ne minuten e 12-te te takimit dhe ne pjesen e dyte asistoi ne golin e dyte te shenuar nga R.Silva. Ky ishte goli i gjashte per sulmuesin shqiptar ne Challenge League. Sulmuesi shqiptar luajti si titullar gjate gjithe takimit i cili u dominua nga Lugano


busy
komente