HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Bazeli gati te rrembeje Amir Abrashin
nga AlbaniaSoccer   E martë, 26 Nentor 2013 20:08   pdfShtypEmail

amir abashiBazel kerkon te marre futbollistin shqiptar Amir Abrashi. Lajmi eshte bere i ditur nga mediat zviceriane te cilat e shohin si nje mundesi te arte kete levizje per mesfushorin e kombetares kuqezi. Abrashi po shkelqen te Grasshopers dhe kohet e fundit ka rene ne syte edhe te menaxhereve te Lacios, te cilet kane shprehur interesin e tyre. Megjithate, per momentin nuk mund te flitet me siguri per te ardhmen e mesfushorit 23-vjeçar, pasi eshte nen kontrate me ekipin ku aktivizohet prej tre sezonesh deri ne fund te 2014-es. Grasshopers kerkon nje shume te majme per ta lene te lire ndaj dhe transferimi i tij tek Bazeli nuk eshte i thjeshte per tu realiuzuar.


busy
komente