HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biazi: Shqiperia ime nuk eshte nje kundershtar i lehte
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Nentor 2013 23:19   pdfShtypEmail

xhani debiasiXhani De Biazi perpara mikrofonave ne Itali per mediat vendase ka bere nje analize per skuadren kuqezi, futbollin shqiptar dhe objektivat per te ardhmen. “Futbolli shqiptar eshte rritur. Une kam nje bilanc pozitiv me kombetaren dhe gjerat po ecin mjaft mire. Normalisht jo ashtu si do te kishim dashur pasi kemi dhe ne zhgenjimet tona por e rendesishme eshte qe jane bere shume hapa pozitive ne kete aspekt. Me gezon fakti qe tashme kur mendon per Shqiperine, nuk eshte me ideja qe eshte nje kundershtar i lehte per tu mundur. Jam shume i lumtur qe shume lojtare te kombetares kane rikuperuar ate ndjenje perkatesie qe duhet te ekzistoje gjithmone. Federata me ka ndihmuar, suportuar dhe mendoj se do te investoj akoma shume. Me pelqen qe shume njerez kishin krijuar nje sllogan, gjate periudhes tone magjike ne fazen e pare siç ishte ‘Une Besoj’, qe do te thote se shpresa eshte, qe ne sport eshte baza e gjithçkaje. Besoj se ne edicionin e ri do te bejme gjera me te mira pasi ka shume lojtare shqiptare te talentuar qe po rriten”, ka deklaruar De Biazi.


busy
komente