HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Suedi/ Milani pas shqiptarit Valmir Berisha
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 27 Nentor 2013 23:47   pdfShtypEmail

valmir berishaValmir Berisha, njesoj si dhe Adnand Januzaj po cmendin gjithe Europen. Djaloshi 17-vjeçar qe shkelqeu ne Boterorin U-17 me perfaqesuesen e Suedise, duke shenuar 7 gola ne po kaq ndeshje synohet nga Milani. Berisha ka konfirmuar kete lajm nepermjet menaxherit te tij ne Suedi por edhe vete ka treguar dicka te tille. "Klubet qe kane shfaqur me shume interes per mua jane Ajaks, Milan, Liverpool, Sunderland, Totenham dhe Celtic. Kam oferta nga Anglia, Italia, Spanja, Gjermania Rusia dhe Holanda. Ekzistojne shume opsione, por une do te shkoj ne nje klub qe ka nevoje per sulmues dhe ku une te kem mundesi te tregoj te gjithe potencialin tim”, ka thene djaloshi i talentuar qe per momentin nuk ka marre nje ftese nga Shqiperia qe duket se ka harruar te bej ate qe detyrohet me talentet qe luajne neper bote.


busy
komente