HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
FIFA/ Shqiperia rimerr nje pozicion ne renditjen e pergjithshme
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Nentor 2013 15:02   pdfShtypEmail

fifassssShqiperia me ne fund ka frenuar renien e lire ne renditjen e FIFA-s. Barazimi ne miqesoren e zhvilluar ne Turqi me Bjellorusine ka sjelle ngritjen me nje vend ne klasifikimin e FIFA-s per kombetaren Shqiptare. Keshtu kuqezinjte e drejtuar nga De Biasi tashme jane te pozicionuar ne vendin e 57 te klasifikimit boteror. Pasi humben 13 shkalle menjehere ne renditjen e muajit Tetor, kuqezinjte nisen ringritjen. Barazimi ne miqesoren me Bjellorusine ka bere qe Shqiperia te fitoje 8 pike, pasi nga 563 pike qe kishte ne muajin tetor, ne renditjen e re numeron 571 pike.


busy
komente