HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi/ Besart Berisha shenon golin e fitores per Brisbane
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 18:18   pdfShtypEmail

besart-berishaSulmuesi shqiptar Besart Berisha ka shenuar golin e fitores per Brisbane Roar ne takimin ndaj Perth. Berisha luajti si titullar deri ne minuten e 71-te. Ne minutat e fundit shtese te pjeses se pare Berisha u ndeshkua me karton te verdhe duke argumentuar me gjyqtarin kryesor per nje faull te diskutueshem dhe dhjete minuta pas fillimit te pjeses se dyte realizon golin e fitores per Brisbane, pas nje gjuajtje brenda zones duke mposhtur Vukovic. Ky ishte goli i tij i trete ne kete sezon ne kater ndeshjet e zhvilluara. Brisbane vazhdon te kryesoje kampionatin pas tete javesh me 18 pike.


busy
komente