HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Zvicer/ Derbin e shqiptareve e fitojne Gashi e Abrashi
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 22:47   pdfShtypEmail

Shkelzen-GashiNe fushe kane zbritur tre lojtare shqiptare ndersa nje tjeter ka mbetur ne pankine. Derbin kuqezi ne Superligen e Zvicres e kane humbur Gashi e Abrashi qe jane aktivizuar per 90 minuta ndersa Bunjaku ka qendruar ne pankine. Fitues i derbit shqiptar ka dale Jahmir Hyka. Skuadra e tij Luzerni ka marre sukesin ne transferte duke mundur Grasshporesin. Hyka ka luajtur per 90 minuta e ne fund me skuadren e tij eshte larguar me koken lart. Te tre shqiptaret kane luajtur mire dhe jane vleresuar me nota pozitive nga mediat zviceriane.


busy
komente