HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Valmir Berisha shume larg Shqiperise
nga AlbaniaSoccer   E martë, 03 Dhjetor 2013 20:31   pdfShtypEmail

valmir berishaValmir Berisha ka zgjedhur te luaje me Suedine, por nje sulmues me nuhatje te theksuar per golin do t’i bente shume pune kombetares shqiptare. FSHF ende nuk i ka bere nje oferte zyrtare lojtarit 17 vjecar por duket se kjo lidhje ka veshtiresi te shumta per tu bere. Berisha pret te transferohe nga Suedia ne nje klub te madh ne muajin janar dhe duke bere kete ai do te deshiroj nje kombetare te madhe si ajo suedeze. Burime jo zyrtare prane FSHF-se thone se Berisha nuk do te perzihet fare ne bisedime me Shqiperine. Gjithsesi, duke qene se tifozet kerkojne qe te behet maksimumi per ta afruar ate ne perfaqesuesen tone, FSHF duket se nuk do ta humbase rastin por do te tentoje ta binde sulmuesin te veshe fanellen e Kombetares Kuqezi. Veshtiresite jane te medha dhe per momentin Berisha eshte shume larg Shqiperise.


busy
komente