HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 28 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ De Biazi percakton modulin e lojes edhe per skuadrat e moshave
nga AlbaniaSoccer   E martë, 03 Dhjetor 2013 22:50   pdfShtypEmail

de biasiiiiiiiiiiiiiiiRevolucion kuqezi. Keshtu mund te quhet vendimi qe ka marre te marten trajneri Italian i Shqiperise Xhani De Biazi pas takimit qe ka zhvilluar me trajneret e moshave. Kombetaret U17, U19 dhe U21 duhet te luajne me te njejtin modul loje, qe pershtatja nga njera-grupmoshe ne tjetren, deri ne kombetaren A te jete me e shpejte dhe ne menyre organike. Kjo ka qene tema kryesore e diskutimit ne mbledhjen e zhvilluar ne Federaten Shqiptare te Futbollit mes trajnereve te ekipeve kombetare, ku moren pjese Xhani De Biasi, Skender Gega, Foto Strakosha dhe Xhemal Mustedanagic. Ky ndryshim taktik eshte propozuar nga italiani dhe pritet te jete i frytshem per te ardhmen.


busy
komente