HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Gjasula shenon golin e 10 ne Bullgari
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 04 Dhjetor 2013 22:23   pdfShtypEmail

Jürgen GjasulaJurgen Gjasula ka shenuar nje tjeter gol ne Bullgari per skuadren e Liteksit. Xhani De Biazi vazhdon ta lere menjane por mesfushori i kunderpergjigjet ne distance. Ne fitoren e Liteksit perballe Chernomorets Burgas, Gjasula ka shenuar golin e trete te takimit me 11metersh por me pare ai kishte dhene edhe nje assist. Shqiptari ka arritur ne kuoten e 10 golave sezonale nderkohe qe ne kampionat eshte barazuar me shokun e skuadres, shqiptarin tjeter Armando Vajushin qe ka shenuar edhe ai po kaq gola. Liteksi me kete trepikesh ruan vendin e dyte ne ndjekje te Ludogorets, skuadres qe kryeson kampionatin bullgar.


busy
komente