HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi/ Nje tjeter dopiete golash nga Besart Berisha
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Dhjetor 2013 15:13   pdfShtypEmail

besart-berishaBesart Berisha i ka dhene fitoren skuadres se Brisbrane Roar ne transferte. Sulmuesi shqiptar ne pritje te kontrates se re qe do ti ofrojne per te firmosur ka shenuar dy gola ne porten e Adelaides, duke i dhene skuadres se tij tre pike te cmuara ne kampionat. Brisbrane ishte ne disavantazh kur Berisha barazoi ne minuten e 20 nga pika e bardhe dhe me pas firmosi me gol fitoren ne minuten e 72. Sulmuesi shqiptar me keto dy gola ngjitet ne kuoten e pese golave te shenuar ndersa skuadra e tij mbetet e para ne tabelen e klasifikimit.


busy
komente