HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Australi/ Besart Berisha premton rikthimin ne Europe
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 09 Dhjetor 2013 15:37   pdfShtypEmail

besart berishaBesart Berisha ka ndermend te rikthehet ne Europe. Sulmuesi qe po i cmend te gjithe ne Australi eshte zotuar se shume shpejt do te gjej nje skuader te madhe ne Angli ose Gjermani per te vazhduar karrieren. Nje lajm te tille Besarti e ka komunikuar per mediat kosovare. “Eshte e vertete se kohen e fundit kam shenuar shume gola, por dua te them se qe nga ardhja ime ne Australi jam ndjere mjaft mire, si une ashtu edhe familja ime. Mbase goli i shenuar kunder Manchester Unitedit me ka motivuar edhe me shume. Eshte e vertete se mendoj te kthehem ne Evrope edhe per shkak te perfaqesueses se Shqiperise. Kam disa oferta, por ende nuk ka diçka konkrete. Kam pasur biseda me skuadra te Anglise dhe Gjermanise, por momentin mbetem ne Australi. Me vone te shohim”, ka deklaruar Berisha.


busy
komente