HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja/ Taulant Xhaka merr nenshtetesine shqiptare
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 18 Dhjetor 2013 21:06   pdfShtypEmail

taulant xhakaTaulant Xhaka, vellai i Granit Xhakes me ne fund eshte bere shqiptar edhe me dokumenta. Presidenti i Republikes, Bujar Nixhani ka dekretuar urdherin qe e ben mesfushorin te mundshem per Xhani De Biazin dhe kombetaren e tij. Tani Taulanti do te veshe shume shpejt fanellen kuqezi dhe mund ti duhet net e ardhmen te luaj kunder vellait te tij Granitit qe eshte pjese e kombetares se Zvicres. Lojtari i Bazelit do ti sherbej Shqiperise pasi ai ne vitgin e fundit e ka rritur shume nivelin e lojes se tij dhe per kuqezinjte do te jete nje force me shume ne mesfushe.


busy
komente