HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Memushaj shenon dhe fitoren derbin me Ujkanin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 23:13   pdfShtypEmail

ledian memushajNe Serine B italiane ka patur nje derbi shqiptaresh. Ledian Memushaj me Carpin e tij ka mundur Palermon e Saimir Ujkanit. Kete perballje e ka fituar mesfushori vlonjat qe nga pika e bardhe e penalltise ka fituar golin e vetem te takimit dhe te fitores per skuadren e Carpit. Ne kete takim sulmuesi Edgar Cani nuk ka luajtur asnje minute ndersa Memeshaj dhe Ujkani kane zhvilluar derbin e tyre. Per sulmuesin e kombetares, largimi nga skuadra italiane duket i afert pasi ai nuk ka gjetur aspak hapesira aktivizimi ndersa per Memushaj po interesohen disa skuadra italiane te Serise B dhe asaj A.


busy
komente