HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Legjionaret/ Andi Lila i jep fitoren PAS Janines
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Dhjetor 2013 22:49   pdfShtypEmail

andi lila pas janinaAndi Lila ka shenuar golin e fitores per skuadren e PAS Janines. Mbrojtesi shqiptar po kalon nje moment te arte tek skuadra greke dhe vec paraqitjeve mjaft te mira ai tani po gjen edhe rrugen e golit edhe pse luan shume larg portes. Lila ka shenuar golin e fitores ne rezultatin 2-1 qe skuadra e tij mori ne shtepi ndaj Arisit te Selanikut. Lila ne kete ndeshje luajti si qendermbrojtes ndersa Vila u aktivizua si mbrojtes i djathte. Skuadra e dy shqiptareve pas kesaj fitore renditet ne vendin e 7 ne klasifikim. Persa i perket Liles, ai kerkohet nga shume skuadra europiane dhe e ardhmja e tij sipas mundesive me te medha do te jete ne Serine A, ne Itali.


busy
komente