HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Itali/ Memushaj shenon serish per italianet e Karpit ne Serine B
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 26 Dhjetor 2013 20:42   pdfShtypEmail

ledian memushajLedian Memushaj ka shenuar nje tjeter gol per skuadren e Karpit. Vlonjati po ben nje super sezon ne Serine B italiane dhe kjo e ka bere qe shume skuadra ta ndjekin me interes. Mesfushori shqiptar shenoi golin e barazimit ne ndeshjen perballe Lancianos dhe me pas skuadra e Karpit arriti te fitonte ne transferte per te bere nje tjeter hap te rendesishem ne tabelen e klasifikimit ku tani qendron ne mesin e tabeles me synimin per te kapur zonen e play-offit. Memushaj shenoi golin e trete per skuadren e Karprit dhe tani eshte serish nje lojtar per tu patur ne vemendje nga Xhani De Biazi. Vlonjati eshte grumbulluar me pare ne kombetare dhe pritet te rikthehet serish ne vitin 2014.


busy
komente