HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 21 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi shpall listen per dy miqesoret e luksit
nga Albaniassocer   E shtunë, 08 Nentor 2014 14:14   pdfShtypEmail

debiais rinovon per dy vjetItaliani i pankines kuqezi ka shpallur listen prej 27 lojtaresh qe do te perballen me Francen dhe Italine.Risite jane Ajeti ne mbrojtje dhe Karabeci ne mesfushe.Gjithashtu eshte rikthyer edhe mesfushori vlonjat i Peskares,Ledjan Memushaj.Quditerisht mbetet jashte sulmuesi Gashi qe shenoi edhe ne Champions League kete jave me ekipin e tije Bazel.Trajneri jep nje shpjegim te pakuptuehem sepse flitet per nje lojtar qe shenon rregullisht me ekipin e tij biles edhe ne Champions League."Nuk e thirra per nje zgjedhje taktike timen meqe luajme me nje sulmues",tha italiani.Per sa i perket mungeses se Mehes,De Biasi tha qe mesfushori i Paderbornit nuk eshte ne formen e tije me te mire.

Lista e plote:

Portjere

Berisha,Shehi,Frasheri

Mbrojtes:

Curri,Cana,Mavraj,Hysaj,Agolli,Lila,Lenjani,Ajeti

Mesfushore:

Xhaka,Abrashi,Kukeli,Kace,Roshi,Vila,Shala,Memushaj,Vajushi,Rama,Karabeci,Bulku

Sulmues:

Bala,Kapllani,Cikalleshi,Salihi


busy
komente