HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shorti i Boterorit, Shqiperia njeh kundershtaret
nga Administrator   E diel, 26 Korrik 2015 08:52   pdfShtypEmail

Russia-2018Shqiperia ka njohur kundershtaret e saj, per eliminatoret e Kampionatit Boteror Rusi 2018. Dje pasdite, ne Kostandinovsky Palace ne Shen Peterburg, eshte hedhur shorti per eliminatoret e boterorit te ri, qe do te zhvillohet ne Rusi. Shqiperia, qe paraprakisht eshte vendosur ne vazon e trete, do te beje pjese ne Grupin G Eliminator te zones se Europes se bashku me Spanjen, Italine, Izraelin, Maqedonine dhe Lihtenshtejnin.

Skuadra qe renditet ne vendin e pare do te kualifikohet direkt per ne kampionatin boteror, kurse 8 ekipet me te mira qe renditen ne vendin e dyte shkojne ne play-off. 
Nje short goxha i veshtire ky per kombetaren tone por nga ana tjeter, ekipi yne kombetar mund te matet me ekipet elitare te futbollit europian.


busy
komente