HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Perfundon ne barazim vllazerorja Kosove - Shqiperi
nga Administrator   E diel, 15 Nentor 2015 00:00   pdfShtypEmail

kosova-shqiperia-2015Ndeshja historike qe Shqiperi ka luajtur kunder Kosoves ka perfunduar ne barazim. 
Stadiumi i Prishtines ka qene i tejmbushur dhe te pranishmit kane pershendetjen djemte e kombetares shqiptare. 
Pjesa e pare eshte e ekuilibruar me pak raste nga te dy skuadrat. 
Ne pjesen e pare Shqiperia aktivizon te riun Rey Manaj dhe do ti duhen 12 sekonda per te shenuar golin e avantazhit per Shqiperine. 
Kosova reagon duke barazuar me pare me ane te nje penalltie te shnderuar ne gol nga Celina dhe me pas kalon ne avantazh me ane te Elbasan Rashani.
Shqiperia arrin te barazoje mbas 3 minutave me ane te Rrahmanit.
Nje ndeshje miqesore qe perfundon ne menyre vllazerore.

KOSOVË-SHQIPËRI 2-2

Golat: Celina 59′ (pen), Rashani 70′ / Manaj 55′, Rrahmani 73′
Kosova: Ujkani (Bekaj 89′), Përdedaj, I.Berisha (Pnishi 5′), Sadiku, Paqarada, E.Alushi (Pepa 65′), Zejnullahu (Kryeziu 46′), B.Halimi, M.Brahimi (Rashani 65′, Markaj 80′), B.Berisha (Hasani 84′), Celina. Trajner: Albert Bunjaku
Shqipëria: E.Berisha (Shehi 77′), Hysaj (Roshi 81′), Rrahmani (A.Lila 84′), Cana (Ajeti 63′), Gjimshiti (Veseli 63′), Aliji, Basha (Lenjani 77′), Memushaj (Shala 81′), Xhaka (Lilaj 77′), Cikalleshi (Manaj 54′), Sadiku (Gashi 77′. Trajner: Xhani De Biazi


busy
komente