HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tjeter barazim per Shqiperine
nga Administrator   E martë, 17 Nentor 2015 20:58   pdfShtypEmail

SHQIPERI-GJEORGJI-2Shqiperia arrin te marre nje barazim kunder Gjeorgjise ne minutat e fundit. Nje ndeshje e dobet per kombetaren tone, ku per me shume se sa 80 minuta Shqiperia nuk tregoi vlerat e saj. Gjeorgjia kalon shpejt ne avantazh duke perdorur nje skeme, dhe Amisulashvili shenon golin e pare. Shqiperia me lojtare te rinj te fushe, nuk arrin te reagoje. Kur pritej goli i Shqiperise do te jete serish Gjeorgjia qe kalon ne avantazh 2-0.
Shqiperia ben ndryshime ne fushe duke aktivizuar pothuajse te gjithe lojtataret e stolit. 
Ne minutat e fundit Shqiperia sikur zgjohet dhe kerkon me nglum golin. Golin e pare do ta gjeje me ane te Migjen Bashes ne minuten e 88'. Kur pritej mbyllja e takimit do te jete Cikalleshi qe do te shenoje nje eurogol duke fiksuar shifrat e ndeshjes ne rezultatin 2-2.
 

Shqipëri-Gjeorgji 2-2
Shënues: Basha 88’, Cikalleshi 90+3’ / Amisulashvili 2’, Chanturia 52’
Shqipëria: Berisha (Hoxha 75’), Lila (Gjimshiti 29’), Lenjani (Shala 57’), Agolli, Sadiku, Gashi (Cikalleshi 65’), Lilaj, Xhaka (Basha 56’), Ajeti, Veseli, Roshi (Manaj 60’). Trajner: Gianni De Biasi
Gjeorgjia: Revishvili, Lobzhanidze, Grigalava, Kashia, Amisulashvili, Kankava, Daushivli, Gelashvili (B.Tskhadadze 76’), Qazaishvili (Kobakhidze 82’), Chanturia, Navalovskii. Trajner: Kakhaber Tskhadadze
Gjyqtarë: Davide Massa, Sergio Rangetti, Fabiano Preti (Itali)
Kartona të verdhë: Ajeti / Lobzhanidze


busy
komente