HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Rikthehet Rashica dhe Vitese fiton
nga Administrator   E shtunë, 13 Shkurt 2016 22:42   pdfShtypEmail

Milot-Rashica-1Talenti shqiptar nga Vushtria, Milot Rashica ka lene pas demtimin dhe e ka filluar si titullar ndeshjen e sotme qe Vitese ka luajtur kunder Herenven. Skuadra e tij ka fituar me rezultatin e paster 3-0, ku nje nder protagonistet e ndeshjes ka qene edhe 19-vjecari i kombetares U-21. Rashica ka kontribuar ne shenimin e golit te pare ku ka dhene asist. Me rikithmi e tij ne fushen e lojes edhe skuadra e tij eshte rikthyer tek fitorja.
Rashica eshte zevendesuar ne minuten e 75, kur rezultati i ndeshjes ishte i fiksuar ne shifrat 3-0.
Ne kete takim ka luajtur per 90 minuta edhe shqiptari Arber Zenili i cili luan per U-21 te Suedise.


busy
komente