HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ajeti dhe Vajushi shkelqejne ne Itali
nga Administrator   E diel, 21 Shkurt 2016 20:32   pdfShtypEmail

ajeti-frosinoneFrosinone e mbrojtesit shqiptar Arlind Ajeti ka arritur te marre nje barazim me vlere kunder ekipit te Lacios. Ne kete ndeshje Ajeti bere nje paraqitje shume te mire, duke qene nder me te miret dhe me te vleresuarit e skuadres te tij. Gjithmone pozicional dhe i sakte me nderhyrjet e tij, nuk i la hapesira sulmueseve te Lacios si Djordjevic apo Klose i cili i aktivizua ne pjesen e dyte.

Ne ndeshjen e djeshme Livorno - Cesena eshte aktivizuar per 85 minuta edhe mesfushori me tipare sulmuese Armando Vajushi. Mesfushori shkodran ishte nder me te miret per skuadren e tij dhe u zevendesua ne minuten e 85 nen brohoritjen e tifozeve vendes. I shpejt dhe teknik ne krahun e tij dhe shpesh here duke u sakrifikuar per ekipin. Vazhdon te jete ne rritje dhe tashme nje titullar i padiskutueshem per Livornon.

Lojtaret e tjere ne Itali
Basha - E ka filluar ndeshjen si titullar me ekipin e tij te ri Como, por pa arritur te ndihmoje ekipin per te marre nje rezultat pozitiv. Eshte zevendesuar ne minuten e 74, kurse Como ka humbur me rezultatin 1-0.
Memushaj - Kapiteni i ekipit te Pescara e ka qene ne formacion dhe eshte zevendesuar ne minuten e 76. Ekipi i tij ka humbur me rezultatin 2-1.
Xhimshiti - Akoma tranjeri i Atalantes nuk i ka dhene nje shans, ku ne kete ndeshje nuk ka qene as i grumbulluar.
Berisha - Ne ndeshjen kunder Frosinone, ka qendruar gjate gjithe kohes ne stol.


busy
komente