HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 24 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia fiton miqesoren me Luksemburgun
nga Administrator   E enjte, 31 Mars 2016 09:29   pdfShtypEmail

Kombetarja e Shqiperise LuksemburgKombetarja e Shqiperise ka fituar te marten ne mbremje me rezultatin 2-0 ndeshjen miqesore kunder Luksemburgut. Nje ndeshje qe eshte dominuar nga kombetarja jone e luajtur ne nje fushe te renduar. Shqiperia kerkon qe ne pjese te pare golin e avantazhit por nuk arrin ta gjeje ate. Ne fundin e pjeses te pare Cikalleshi del i vetem me portierin mik, por pengohet ne menyre te parregult ne hyrje te zones dhe arbitri denon me te karton te kuq portierin e Luksemburgut.
Pjesa e pare mbyllet ne barazim 0-0 dhe me nje lojtar me pak ne rradhet e Luksemburgut.
Ne pjesen e dyte De Biasi ben disa ndryshime, fut ne fushe Kace per Kukelin dhe me vone Sadikun per Shalen. Pikerisht keto dy futbolliste do te jene protagonist ne shenimin e golit te pare. Kace merr nje top ne fundore dhe kroson per Sadikun i cili me koke shenon golin e pare. Minuta e 63 e ndeshjes Luksemburg - Shqiperi 0-1. Shqiperia rrit presionin drejt portes te Luksemburgut dhe ne minuten e 75 do te jete Cikalleshi qe mbron mire topin, dhe i vetem me portierin gjuan dhe shenon golin e dyte per Shqiperine. Ne minuten e 78' provon te shenoje nga larg edhe Milot Rashica i ftuar per here te pare nga De Biasi, por pa sukses. Ne minutat e fundit, lojtaret e kombetares tone kerkojne serish te shenojne por nuk ja arrijne qellimit te thellojne rezultatin.
Ndeshja perfundon me rezultatin e paster 2-0 ne favor te Shqiperise.
Ndeshjet e ardhshme miqesore te Shqiperise do te jene para fillimit te kampionatit Europian me Kanadane dhe Katarin.


busy
komente