HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Frosinone e Ajetit bie nga kategoria
nga Administrator   E diel, 08 Maj 2016 17:37   pdfShtypEmail

ajeti-frosinoneArlind Ajeti e ka filluar nga minuta e pare ndeshjen per ekipin e tij Frosinone, por ekipi i tij ka humbur me rezultatin 1-0 kunder Sassuolo. Ajeti eshte aktivizuar per 90 minuta dhe ka zhvilluar nje ndeshje te mire por ekipi i tij ka qene i pafat. Me kete humbje ekipi i shqiptarit bie nga Seria A. Sezonin e ardhshem Frosinone do te luaje ne Serie B, por akoma nuk dihet ne qofte se Ajeti do te trasferohet tek nje ekip tjeter po i Serise A italiane apo do te luaje
Per 90 minuta eshte aktivizuar edhe mbrojtesi tjeter i kombetares Xhimshiti. Ne kete fund kampionati, tranjeri i ekipit te tij, Atalantes po i beson shqiptarit qendren e mbrojtjes. Kjo eshte ndeshja e dyte qe Xhimshiti luan si titullar per Atalanten.
Portieri i Lacios, Etrit Berisha, duket se nuk eshte ne planet e tranjerit te ri, Inzaghi, dhe vazhdon te jete zevendesues duke mos luajtur asnje minute. Ne merkaton e veres, pritet qe Berisha te trasferohet ne nje ekip tjeter ku mund te kete me shume mundesi aktivizimi.


busy
komente