HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 22 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Deschamps: Shqiperia eshte nje skuader e mireorganizuar
nga Administrator   E martë, 14 Qershor 2016 20:24   pdfShtypEmail

deschamps-konferenceNe konferencen per shtyp ne prag ndeshjen France - Shqiperi ka folur edhe tranjeri i kombetares franceze Dedier Deschamps. Ai eshte shprehur se ne stadiumin Velodrome te Marsejes tifozet do te jene te shumte ne mbeshtetje te Frances ashtu si edhe te Shqiperise, do te jete nje spektakel i vertete futbolli. Ai ka vleresuar kombetaren shqiptare si edhe punen e bere deri tani nga tranjeri italian Gianni De Biasi.  "Shqiperia është një ekip shume i mireorganizuar, dhe De Biasi ka bere nje pune shume te mire. Ekipi i Shqiperise mbron shumë mirë, por jo vetem pasi ka lojtare te shpejte qe kundersulmojne shume mire. Kunder Zvicrës, edhe se me 10 lojtare ato kane luajtur shume mire dhe ne fund te takimit mund te barazonin." - eshte shprehur gjate intervistes Deschamps.
I pyetur nga gazetaret se se do te aktivizohen Griezman dhe Pogba, ai eshte shprehur qe nuk ka rendesi kush aktivizohet por fitorja. Por nga seancat stervitore qe ekipi i frances ka bere deri tani, pritet qe te aktivizohet Martial dhe Coman ne vend te Pogba dhe Griezman.


busy
komente