HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Përfaqësuesja vazhdon stervitjen ne Turqi!
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 06 Janar 2010 07:24   pdfShtypEmail

albania_against_hungaryKombetarja Shqiptare e Futbollit zhvilloi sot seancën e saj të pasdites, në zborin e Turqisë. 

Stervitja e parë (e mengjesit) u zhvillua ne oren 11.00.
Ekipi u nda ne dy grupe, sulmuesit u sterviten me trajnerin Kuze ndërsa mbrojtesit me ndihmësin e tij, Mustedanagic. Në këtë seancë stërvitore u punua kryesisht në mënyrë individuale me lojtarët.
Sulmuesit zhvilluan goditje të ndryshme drejt portës, vendosje taktike në fazën sulmuese dhe lëvizje të tjera.
Sa i takon mbrojtësve, ata punuan me taktika të ndryshme për të arritur përsoshmërinë e sistemit mbrojtës.
Në stërvitjen e mbasdites, trajneri Josip Kuzhe, përgjithësisht vendosi ekipin që do luajë nesër kundër Adanasporit, në forme loje me dy ekipe nga 9 lojtarë.
Nga ana tjetër u punua edhe për vendosjen e ekipit gjatë goditjeve standarte.
Sipas trajnerit Kuzhe, formacioni i mundshëm që do të luajë nesër turqve të Adanasporit, do të përbëhet nga këta lojtarë këta: Mocka, Lila, Pisha, Shoshi, Samina, Muca, Sefa,  Vila, Muzaka, Bakaj, Bala.
Nesër kombëtarja shqiptare do të niset në orën 12.00 nga reezidenca e saj për të arritur në Hotel. Ndeshja do të zhvillohet  në orën 15.00.

Media FSHF


busy
komente