HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mavraj dhe Memushaj optimist per ndeshjet e rradhes
nga Administrator   E mërkurë, 31 Gusht 2016 08:57   pdfShtypEmail

mavraj-memushaj-compressorNe prag te ndeshjes miqesore kunder Marokut, kane folur ne nje konference per shtyp Mavraj dhe Memushaj.
Te dy lojtaret, pavaresisht se nuk e njohin mire kundershtarin, jane shprehur optimist per kete ndeshje, ku mendohet te aktivizohen lojtaret te cilet kane luajtur me pak me ekipet e tyre.
Mavraj eshte shprehur se duhet te leme pas eksperiencen ne Euro 2016 dhe tani te kthehemi ne realitet. Duhet te marrim me te miren nga eksperienca e meparshme dhe te vlersojme maksimalisht ekipet rivale per eliminatoret e boterorit Rusi 2018.
Pyetjes te gazetareve ne lidhje me terheqjen e kapitenit Cana, si edhe pasojat qe mund te kete ne repartin mbrojtes, Mavraj u shpreh se ne e kemi treguar qe punojme si grup, dhe lojtaret qe kemi ne ekip do te jene ne lartesine e duhur. Si Ajeti, i cili ka treguar nje livel te larte, ashtu edhe Gjimshiti do te zevendesojne sic duhet Canen.
Sa i takon çeshtjes se kush do te jete kapiteni i Shqiperise, te dy lojtaret u shprehen se nuk eshte e rendesishme kush do te jete kapiten dhe cdo lojtar ka vendin e vet si edhe te gjithe jane te rendesishem.
Gjithashtu, Memushaj u shpreh se vendimin per dicka te tille e ka tranjeri De Biasi bashke me ndihmesin e tij Tramezzani. Gjithashtu ai u shpreh se tani fillon nje kompeticion i ri dhe ndeshja kunder Marokut do te na ndihmoje qe te pergatisim sa me mire ndeshjen kunder Maqedonise.


busy
komente