HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-19/ Shqiperia neser perballet me Belgjiken
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 09 Tetor 2010 17:05   pdfShtypEmail

u-19_shqiperiKombetarja Shqipetare U-19 do te luaje diten e neserme ndeshjen e dyte kualifikuese per Europianin. Djemte e drejtuar nga Ramadan Shehu do te ndeshen me Belgjiken vendase. Kuqezinjte e vegjel humben ne ndeshjen e pare me rezultatin tenistik 6-1 perball Anglise kurse Belgjika fitoi 4-1 ndaj Qipros. Shqiperia renditet ne vendin e fundit ne grupin e tete. Ndeshja do te luhet ne stadiumin “Bielmont” ne Verviers dhe do te gjykohet nga Sandor Szabo nga Hungaria.

Klevis Bejkolli


busy
komente