HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Armando Vajushi perfundon proven te FC Koln
nga AlbaniaSoccer   E premte, 05 Gusht 2011 17:20   pdfShtypEmail

armando_vajushiArmando Vajushi ka kaluar proven te gjermanet e FC Koln. Prej disa ditesh ai po testohej te skuadra ku eshte transferuar shqiptari tjeter Odise Roshi. Vajushin e kane pelqyer edhe drejtuesit e klubit gjerman qe shohin tek ai nje te ardhme te ndritur dhe nje investim te vlefshem. "Vajushi, vepronte si te ishte Maradona, qe per ironi kane te njejtin emer", u shpreh Bart Wiggen, nje nga trajneret e Keln qe fitoi ne miqesoren e para 2 diteve 7-0, ku sulmuesi shqiptar u aktivizua ne pjesen e dyte dhe shenoi ne minuten e 62-te dhe 71-te.  Tani Kolnit i duhet te bisedojne me Vllaznine dhe presidentin Valter Fushaj per ti blere kartonin talentit shkodran. Nje vendim eshte ne pritje


busy
komente