HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 05 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vasil Shkurtaj drejt kalimit tek Lacio !
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 28 Janar 2010 23:17   pdfShtypEmail
vasilis_shkurtaj_thumbSulmuesi shtatlarte Shqiptar dhe nje nga talentet e moshave te Olimpiakosit ka qene ne prove ne Rome tek skuadra e Lacios. Pas testimeve, ai eshte pelqyer nga skuadra Italiane qe duket se ka pranuar ta afroje golashenuesin me te mire te kampionatit U-21 te Greqise. Ne kete menyre, Olimpiakos humbet njerin prej talenteve te vet me te mire dhe me prespektive, sepse nuk mund te firmosi si i huaj pasi nuk ka dokumentat greke. Drejtuesit e Olimpiakos, u munduan qe te siguronin dokumentacionin e duhur, por nuk munden. Shkurtaj ishte nen vezhgim te plote te disa klubeve greke, perfshi, OFI, PAS Gianinna dhe Ethnikos, por me e fituara doli Lacio.

Fatjon Pandovski

busy
komente