HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gashi dhe Volina.Dy zbulimet e reja të U-21?!
nga Albaniassocer   E enjte, 20 Maj 2010 13:07   pdfShtypEmail
ervin gashiDuket se trajneri i shpresave,Artan Bushati,ka vëndosur ta rinovojnë rrënjësisht ekipin e tijë.Në ndeshjen kunder ekipit të Polonisë U-21 perveq portjerit të Chelsea-t,Haxhia,Bushati duket se do të therrasë edhe dy lojtarë te Fc Thun te Zvicrrës.Lojtarët në fjalë janë:Ervin Gashi dhe Mirson Volina.I pari është mbrojtes dhe i dyti mesfushor.Të dy keto lojtarë janë të lindur në vitin 1990.Spesialistet që i kanë vezhguar kanë dhënë pershtypje shumë të mira per Gashin dhe Volinen.

Kel Naraçi
busy
komente